Dođite do Šaranove jame u subotu 21. juna 2025, jer nismo zaboravili
- Detalji
- Jadovno 1941
- Novosti
- 876

Sa blagoslovom Njegovog Preosveštenstva, Episkopa gornjokarlovačkog g. Gerasima, povodom osamdeset i četvrte godišnjice od početka Pokolja, molitvenim sjećanjem na mučenike postradale na Jadovnu, biće obilježen „Dan sjećanja na Jadovno 1941 – 2025.“, Bez obzira što se ovo stratište danas nalazi van granica Srbije i Srpske, smatramo našom dužnošću da njegujemo kulturu sjećanja i pamćenja na naše stradalnike, bez obzira gdje su postradali.
U subotu 21. juna 2025, nad Šaranovom jamom na Velebitu, šesnaestu godinu za redom, sa početkom u 11 časova, biće služen parastos za ne manje od 38.000 pravoslavnih Srba, pobijenih u kompleksu logora smrti NDH, Gospić – Jadovno – Pag u periodu od 11. aprila 1941. do 20. avgusta 1941.
Nakon parastosa, u manastiru Medak, posvećenog Usjekovanju glave Svetog Jovana Krstitelja biće organizovano posluženje za učesnike molitvenog Sabranja.
Organizator molitvenog okupljanja je Eparhija gornjokarlovačka.
Udruženja građana Jadovno 1941. iz Banje Luke i Beograda će angažovanjem svojih raspoloživih materijalnih i ljudskih resursa pomoći u organizaciji.
U slučaju potrebe za dodatnim informacijama obratite se parohu gospićko – smiljanskom, Jereju Draganu Mihajloviću na broj telefona (Viber/Whats App) : 0038765237248 ili 00385976682641 ili putem elektronske pošte:
Zainteresovanima preporučujemo da se sami organizuju za prevoz vlastitim automobilima uz podjelu troškova goriva i putarina.
Svakako, podatke o vozilu (tip vozila i broj reg. tabli) i vozaču (ime, prezime, broj putne isprave i gdje je izdata) treba dostaviti putem elektronske pošte:
Pogledajte kako automobilom doći iz pravca Beograda Zagreba ili Banjaluke a kojim putem od Gospića do spomenika kod Šaranove jame, mjestu okupljanja.
Pogledajte karte:



Pođimo na Jadovno, jer nismo zaboravili!
Dušan J. Bastašić, predsjednik UG Jadovno 1941. Banja Luka





"Zavičajno udruženje Banijaca, potomaka i prijatelja"