Eparhija dalmatinska: Pojedinci zarobljeni u prošlosti nastoje da izazovu neke nove sukobe
- Detalji
- Banija Online
- Novosti
- 743
Foto: Eparhija dalmatinska
KARIN - Povodom najnovijeg vandalizma nad ostacima Pravoslavnog hrama Svete velikomučenice Nedelje u Karinu, javnosti se obratila Eparhija dalmatinska, čije saopštenje prenosimo u cjelini:
"- Ovih dana smo, nažalost, ponovo svedoci nacionalno motivisane mržnje i primitivizma koji su se manifestovali neprimerenim, a i nepismenim porukama ispisanim na ostacima Hrama Svete velikomučenice Nedelje u Karinu Donjem. Skaradni napisi („Ubi Srbina“, „Traktori 91“, „Ustaše“, „Mi Hrvati“) i ustaška obeležja pojavila su se na ruševinama hrama 7. februara ove godine, a brusilicom su prerezani katanac i rešetke na ulaznoj kapiji.
Ovaj događaj, koji na nesreću nije usamljen u našim krajevima, samo je dokaz da uprkos proteklom vremenu i svim naporima da srpski i hrvatski narod ovde žive u miru i dalje postoje pojedinci zarobljeni u prošlosti koji, ubodeni otrovnom žaokom mržnje, opetovano nastoje da taj mir naruše i izazovu neke nove sukobe.
Ustaški grafiti na crkvi u Gornjem Karinu
Hrišćanin nikada ne zaboravlja jednu od najvažnijih Božjih zapovesti: „Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe“ i bez obzira da li pripada pravoslavnoj ili rimokatoličkoj konfesiji, od te zapovesti ne odstupa. Imajući to na umu najoštrije osuđujemo svaki čin mržnje, a u svojim moliitvama ištemo od Gospoda da počinitelje takvih dela oslobodi od zla i rđavih misli i pomogne im da se okrenu životu u jevanđelskoj ljubavi i Hristu!" - stoji u objavi Eparhije dalmatinske.





"Zavičajno udruženje Banijaca, potomaka i prijatelja"