"Napuštene" grobnice u Šibeniku - apel vlasnicima
- Detalji
- Vida info
- Novosti
- 861
Snimak ekrana
ŠIBENIK - Šibensko komunalno poduzeće Čempresi d.o.o. koje upravlja grobljima, poziva neregistrirane vlasnike i nasljednike grobnica u pravoslavnom groblju Sveti Spas da se čim prije prijave jer će u protivnom ostati bez obiteljskih grobnica.
Naime, prema Zakonu o groblju, ako 10 godina nitko nije platio naknadu i ako je prošlo 30 godina od posljednjeg ukopa – to se grobno mjesto proglašava napuštenim i dodjeljuje se drugim korisnicima a posmrtni ostaci iz napuštenih grobnica pohranit će se u zajedničku kosturnicu.
Čempresi d.o.o. apeliraju na potomke pokojnika da se što prije jave na telefon +385 (0)99 5891-800 ili na e-mail:
S upraviteljem komunalnog poduzeća Čempresi Joškom Vukovićem razgovarala je Perina Pribilović iz VIDA info.





"Zavičajno udruženje Banijaca, potomaka i prijatelja"