Milojko Budimir: "Nadamo se i želimo da se svi izbjegli, raseljeni i prognani vrate na svoja vjekovna ognjišta"
- Detalji
- Banija Online
- Novosti
- 936

BEOGRAD - Udruženje Srba iz Hrvatske, Beograd - Njegovoj Svetosti Patrijarhu Srpskom Gospodinu Porfiriju i svim arhijerejima Srpske Pravoslavne Crkve čestita BOŽIĆ i Božićne praznike kao i pravoslavnu Novu godinu.
Zahvalni smo Njegovoj svetosti na očinskim savjetima i brizi za izbjegle, prognane i raseljene kako iz Republike Hrvatske, Bosne i Hercegovine, tako i sa Kosova i Metohije. Ovo nam daje dodatnu snagu da se sa još više entuzijazma i vjere uhvatimo u koštac sa brojnim problemima koji još uvijek muče izbjegličku populaciju, a posebno Srbe koji su izbjegli ili prognani iz Hrvatske.
Želimo Njegovoj Svetosti dobro zdravlje na dobrobit naše Srpske pravoslavne crkve i njenih vjernika koji ni po koju cijenu neće se odreći Svetosavlja – jedine istinske vrednosti koja nas je održala i sačuvala i koja će nam osvjetljavati put i u budućnosti. Posebno želimo da se zahvalimo na trudu i očinjskoj brizi svim našim arhijerejima i sveštenstvu u onim eparhijama i parohijama u kojima se još uvijek naš srpski narod tretira građanima drugog reda.
Uz pomoć Gospoda nadamo se i želimo da se svi izbjegli, raseljeni i prognani vrate na svoja vjekovna ognjišta uz pozdrav:
MIR BOŽJI - HRISTOS SE RODI
VAISTINU SE RODI
U Beogradu, na Badnji dan 2025. Generalni sekretar
Udruženja Srba iz Hrvatske
Hadži Milojko Budimir





"Zavičajno udruženje Banijaca, potomaka i prijatelja"