Iz udruženja
SRAMOTA: Spomen-ploča novinarima Đuri Slavuju i Ranku Pereniću srušena peti put!
- Detalji
- FoNet
- Novosti
- 919
BEOGRAD - Kancelarija za Kosovo i Metohiju najoštrije je danas osudila to što je ponovo, peti put, srušena spomen-ploča novinarima Radija Priština Đuri Slavuju i Ranku Pereniću, koji su oteti 21. avgusta 1998. godine na putu Velika Hoča-Zočište.Peti put su vandali uništili jedno spomen-obeležje, a da policija nije ni prstom mrdnula da to spreči ili pronađe počinioce, iako smo sigurni da bi, da postoji volja nadležnih organa, odgovorni mogli da budu identifikovani odmah, stoji u saopštenju.
Postavlja se i pitanje kome, osim zločincima i onima koji dele zločinačke vrednosti, može da smeta podsetnik na dvojicu nevinih ljudi i jedan nerasvetljeni zločin, uz ocenu da ne može biti nikakvog opravdanja za počinioce ali, ni za čitavu albansku javnost na Kosovu i Metohiji koja tradicionalno ostaje nema.
Rušenjem spomenika žrtvama otmice zapravo se diže spomenik otmičarima, a zločin ustanovljava kao pozitivna društvena vrednost, zaključuje se u saopštenju Kancelarije.





"Zavičajno udruženje Banijaca, potomaka i prijatelja"